Marcin Zakrzewski - ZnanyLekarz.pl

Jak prawidłowo dbać o skórę przez cały rok

Ważnym jest, aby nasza skóra była kompleksowo chroniona przez cały rok, celem uniknięcia przedwczesnego starzenia się skóry. Jednym z  rodzajów starzenia się skóry i trwającym przez całe życie jest fotostarzenie, czyli starzenie, za które odpowiedzialne jest promieniowanie UVA. Fotostarzenie to starzenie, które towarzyszy nam przez całe życie i jego efektem są: drobne linie i zmarszczki, odwodnienie skóry, nierówny koloryt (przebarwienia). UVA – jest to najdłuższe i najbardziej szkodliwy rodzaj promieniowania docierający do ziemi. Stanowi 95% promieniowania UV obecnego w ciągu całego roku, jest obecne cały rok, ma stałą intensywność, przenika przez szkło okienne, szyby samochodowe oraz wodę. Powoduje do 90% widocznego fotostarzenia. Przenika przez naskórek, dociera do skóry właściwiej. Jest odpowiedzialne za powstawanie wolnych rodników, które powodują uszkodzenie włókien kolagenowych oraz DNA komórki.  Uszkodzenie kodu genetycznego (DNA) prowadzi do powstawania nowotworów skóry.  Następnym rodzajem promieniowania, które ma wpływ na skórę jest: promieniowanie UVB – stanowi ok. 1% promieniowania dochodzącego do ziemi, jest odpowiedzialne za rumień i oparzenia słoneczne. UVB jest najbardziej intensywne w środku dnia oraz w okresie letnim, nie przenika przez szkło.

Zalecenia: stosowanie przez cały rok produktów przeciwsłonecznych, które oferują ochronę przed skutkami promieniowania UV. Do tej grupy produktów zalicza się wszystkie produkty zawierające SPF 50 –  stosowane w okresie letnim oraz SPF 30 – w pozostałym okresie.

Zazwyczaj stosowany produkt przeciwsłoneczny o szerokim spektrum działania (UVA+UVB) blokuje jedynie do 55% wywołanych promieniowaniem UV wolnych rodników (wolne rodniki to niestabilne molekuły, które działają na poziomie komórkowym i potęgują uszkodzenia słoneczne – fotostarzenie). Substancje, które neutralizują wolne rodniki oraz przeciwdziałają uszkodzniioam włókien kolagenowych , wywyałanych promieno9wanie UV to antyoksydanty. Najlepiej poznanym i polecanym antyoksydantem jest witamina C, witamina E, kwas ferulowy oraz silimaryna.

Dlatego stosowane razem antyoksydanty i produkty przeciwsłoneczne dają kompletną ochronę przed skutkami promieniowania UV, fotouszkodzeniami oraz rakiem skóry.


Komentarze


Zostaw komentarz

Your comment was successfully posted!

Kategorie

Tagi

Ostatnie posty

 • DISCOVERY PICO PLUS – NOWA EPOKA W SZTUCE LASEROTERAPII W NAJLEPSZYM WYDANIU

  14 gru, 2017 / Zabiegi w Klinice,

  Jedyny taki laser działający w technologii pikosekundowej w Polsce, usprawniona wersja Discovery Pico o poszerzonym spektrum korzyści i możliwości już  dostępna w Klinice Zakrzewscy.

 • SonoQueen - Królowa liftingu

  21 lis, 2017 / Zabiegi,

  Wielowymiarowe ujędrnienie skóry twarzy i ciała bez bólu, sklapela i rekonwalescencji? Z najnowocześniejszym urządzeniem w technologii HIFU – SonoQueen, to naprawdę możliwe.

 • Belkyra - Nowy zabieg likwidujący podwójny podbródek

  6 lis, 2017 / Zabiegi w Klinice,

  Podwójny podbródek to problem wielu ludzi, jest spowodowany odkładaniem się tkanki tłuszczowej w tym obszarze lub wiotczeniem skóry szyi. Problem dotyczy zarówno kobiet jak i mężczyzn w różnym wieku. Zapomnij o inwazyjnej liposukcji! BELKYRA to jedyny na rynku lek, który podany do podskórnej tkanki tłuszczowej, powoduje niszczenie komórek tłuszczowych i likwidację efektu „podwójnego podbródka”.

 • Skuteczna i bezbolesna depilacja dostępna w naszej klinice w Katowicach.

  23 paź, 2017 / Zabiegi,

  Najbardziej zaawansowany, niemalże bezbolesny system depilacji laserowej SOPRANO ICE PLATINUM do włosów jasnych i ciemnych jest już dostępny w Klinice Zakrzewscy.

  Jeśli jesteście fanami depilacji laserowej, albo właśnie zastanawiacie się nad pierwszym zabiegiem, SOPRANO ICE PLATINUM jest rozwiązaniem, które Was zachwyci.

 • KLINIKA ZAKRZEWSKI & UNIVERSKIN - opowiedz nam o swojej skórze!

  23 cze, 2017 / Zabiegi,

  Jako jedni z pierwszych w Polsce dysponujemy pełną gama produktów UNIVERSKIN

  • UNIVERSKIN P TM
   Serum na bazie oleju z lnianki, kwasu hialuronowego i peptydów - do samodzielnego stosowania w przy-padku skóry o wysokiej wrażliwości lub połączenia z dedykowanymi składnikami aktywnymi (od 1 do 3)

  • GAMA PRODUKTÓW nexultra TM
   Kosmetyki o działaniu ultra łagodzącym i ochronnym. Ulga dla skóry uszkodzonej wskutek działania me-chanicznego oraz czynników środowiskowych oraz kosmetyki wzmacniające barierę ochronną i odporność Twojej skóry.