Marcin Zakrzewski - ZnanyLekarz.pl
Rewitalizacja dłoni, Foto: Kristina Paukshtite

Młodość w garści. Zabiegi rewitalizacji dłoni

3 kroki do młodszych dłoni:
Czy Twoje dłonie wyglądają na swój wiek? Często zapominamy, jak ważne jest, by dbać nie tylko o młody wygląd naszej twarzy, ale również rąk.

Tymczasem wiele jest czynników, które mogą wpływać na przedwczesne starzenie się dłoni, np. chroniczna ekspozycja na słońce, zanieczyszczenie środowiska, palenie i związane z nim zaburzenia funkcjonowania skóry itp. Na szczęście są sposoby, by przywrócić Twoim dłoniom młody wygląd.

Odbudowa objętości: CaHA

Jednym z problemów, z jakim zgłaszają się do mnie pacjenci, jest utrata objętości skóry dłoni, tzw. „sękate” dłonie. Takim osobom proponuję wypełnienie przy użyciu biokompatybilnego materiału, jakim jest hydroksyapatyt wapnia (CaHA).

Związek ten ma właściwości pozwalające na widoczne wypełnienie skóry, a przy tym pozostaje w pełni bezpieczny, bowiem naturalnie występuje w naszych tkankach. Wypełnienie dłoni przy użyciu hydroksyapatytu jest widoczne niemal od razu i utrzymuje się do 2 lat.

Laseroterapia dłoni
Różnego rodzaju przebarwienia na dłoniach to częsty problem, między innymi dlatego, że skórę dłoni niezwykle trudno chronić przed słońcem. Pod wpływem promieni UV powstają na niej nieestetyczne plamki, czyli zmiany barwnikowe. Bywa, że przebarwienia mają inny charakter niż posłoneczny, bowiem u niektórych osób wiążą się z różnego rodzaju schorzeniami różnych narządów (np. wątroby) lub zaburzeniami czynności skóry.

Bez względu jednak na pochodzenie przebarwień, poradzi sobie z nimi laseroterapia. Użycie bezpiecznego dla skóry lasera pozwala pozbyć się tego problemu raz na zawsze. Już po pierwszym zabiegu pacjenci mogą cieszyć się skórą z mniej widocznymi przebarwieniami, choć dla pełnego efektu zazwyczaj potrzebne jest więcej sesji.

Skleroterapia
Zabieg, jaki mogę zaproponować pacjentom borykającym się z widocznymi żyłami na dłoniach, to skleroterapia. Polega ona na ostrzyknięciu wybranej żyły odpowiednim preparatem, który powoduje jej zwłóknienie, a następnie zaniknięcie. Dzięki temu pozbywamy się wystających naczyń, a dłonie wyglądają młodziej.

To w pełni bezpieczne, ponieważ system naczyń krwionośnych w dłoniach jest złożony i w przypadku wyłączenia z użytku jednej żyły, krew doprowadzana będzie za pomocą pozostałych naczyń. Zresztą w podobny sposób leczymy od lat żylaki na nogach. Zabieg jest dobrze tolerowany przez większość pacjentów.

Wszystko w Twoich rękach
Jeśli chcesz zadbać o młody wygląd swoich dłoni, zapraszam do mojej kliniki. Wspólnie ustalimy zabiegi, które pomogą Ci uporać się z problemem.

Źródło: Prime Journal, 11-12/2016 | zdjęcie: Kristina Paukshtite


Komentarze


Zostaw komentarz

Your comment was successfully posted!

Kategorie

Tagi

Ostatnie posty

 • DISCOVERY PICO PLUS – NOWA EPOKA W SZTUCE LASEROTERAPII W NAJLEPSZYM WYDANIU

  14 gru, 2017 / Zabiegi w Klinice,

  Jedyny taki laser działający w technologii pikosekundowej w Polsce, usprawniona wersja Discovery Pico o poszerzonym spektrum korzyści i możliwości już  dostępna w Klinice Zakrzewscy.

 • SonoQueen - Królowa liftingu

  21 lis, 2017 / Zabiegi,

  Wielowymiarowe ujędrnienie skóry twarzy i ciała bez bólu, sklapela i rekonwalescencji? Z najnowocześniejszym urządzeniem w technologii HIFU – SonoQueen, to naprawdę możliwe.

 • Belkyra - Nowy zabieg likwidujący podwójny podbródek

  6 lis, 2017 / Zabiegi w Klinice,

  Podwójny podbródek to problem wielu ludzi, jest spowodowany odkładaniem się tkanki tłuszczowej w tym obszarze lub wiotczeniem skóry szyi. Problem dotyczy zarówno kobiet jak i mężczyzn w różnym wieku. Zapomnij o inwazyjnej liposukcji! BELKYRA to jedyny na rynku lek, który podany do podskórnej tkanki tłuszczowej, powoduje niszczenie komórek tłuszczowych i likwidację efektu „podwójnego podbródka”.

 • Skuteczna i bezbolesna depilacja dostępna w naszej klinice w Katowicach.

  23 paź, 2017 / Zabiegi,

  Najbardziej zaawansowany, niemalże bezbolesny system depilacji laserowej SOPRANO ICE PLATINUM do włosów jasnych i ciemnych jest już dostępny w Klinice Zakrzewscy.

  Jeśli jesteście fanami depilacji laserowej, albo właśnie zastanawiacie się nad pierwszym zabiegiem, SOPRANO ICE PLATINUM jest rozwiązaniem, które Was zachwyci.

 • KLINIKA ZAKRZEWSKI & UNIVERSKIN - opowiedz nam o swojej skórze!

  23 cze, 2017 / Zabiegi,

  Jako jedni z pierwszych w Polsce dysponujemy pełną gama produktów UNIVERSKIN

  • UNIVERSKIN P TM
   Serum na bazie oleju z lnianki, kwasu hialuronowego i peptydów - do samodzielnego stosowania w przy-padku skóry o wysokiej wrażliwości lub połączenia z dedykowanymi składnikami aktywnymi (od 1 do 3)

  • GAMA PRODUKTÓW nexultra TM
   Kosmetyki o działaniu ultra łagodzącym i ochronnym. Ulga dla skóry uszkodzonej wskutek działania me-chanicznego oraz czynników środowiskowych oraz kosmetyki wzmacniające barierę ochronną i odporność Twojej skóry.