Marcin Zakrzewski - ZnanyLekarz.pl
Pielęgnacja ust

Zadbaj o swoje usta!

Luty jest miesiącem, który w Klinice Zakrzewski poświęcamy ustom - jednemu z najważniejszych atrybutów kobiecości, mającemu moc rozświetlania oblicza, zarażania uśmiechem, przyciągania męskich spojrzeń i... co tu dużo mówić, kuszenia.
Jak zatem dbać o usta, aby na długo cieszyć się ich magnetycznym urokiem i jak uczynić z nich swój największy atut?

Kusząca delikatność

Zarówno usta jak i ich okolice są bardzo wrażliwe,a co za tym idzie podatne na uszkodzenia i procesy starzenia.
Przykładamy ogromą wagę do pielęgnacji naskórka warg - nawilżamy, natłuszczamy, chronimy przed negatywnym wpływem promieniowania słonecznego, a tymczasem skóra wokół ust zasługuje na równą troskę. Zaniedbana, traci jędrność i gęstość, zapada się, tworząc nieestetyczne zmarszczki i pionowe bruzdy, znane jako zmarszczki palacza.

Chciałoby się odetchnąć z ulgą: uff, nie palę, mogę spokojnie rozbrajać uśmiechem przez kolejne lata...
Niestety, obrazowa nazwa zmian, nie definiuje źródła ich powstawania.Skąd te zmarszczki?

Pionowe zmarszczki wokół ust powstają na skutek wiotczenia i zaniku tkanki podskórnej, mięśniowej i kostnej żuchwy. Nie pomagają także codzienne, naturalne czynności angażujące mięsień okrężny odpowiedzialny za mimikę ust, które przyspieszają proces utrwalania się zmarszczek.
A gdyby tak, po prostu, zrezygnować z kilku uśmiechów dziennie i sprytnie zapobiec powstawaniu zmarszczek.... ?
Na szczęście, zespół Kliniki Zakrzewski zna znacznie bardziej zaawansowane i skutecznie metody walki ze zmianami wokół ust, niż zalecanie chłodnego opanowania w miejsce nieskrępowanej radości.

Uśmiech przychodzi nam gładko

Biała warga, czyli okolica bezpośrednio nad czerwienią wargową jest to okolica szczególnie wymagająca, która trudno poddaje się terapii.
W swojej praktyce najczęściej wykorzystuje zabiegi laserem frakcyjnym Pixel CO2, po zastosowaniu którego efekty są spektakularne. Dodatkowo możemy zastosować kwas hialuronowy oraz nitki PDO w tej okolicy.


Komentarze


Zostaw komentarz

Your comment was successfully posted!

Kategorie

Tagi

Ostatnie posty

 • DISCOVERY PICO PLUS – NOWA EPOKA W SZTUCE LASEROTERAPII W NAJLEPSZYM WYDANIU

  14 gru, 2017 / Zabiegi w Klinice,

  Jedyny taki laser działający w technologii pikosekundowej w Polsce, usprawniona wersja Discovery Pico o poszerzonym spektrum korzyści i możliwości już  dostępna w Klinice Zakrzewscy.

 • SonoQueen - Królowa liftingu

  21 lis, 2017 / Zabiegi,

  Wielowymiarowe ujędrnienie skóry twarzy i ciała bez bólu, sklapela i rekonwalescencji? Z najnowocześniejszym urządzeniem w technologii HIFU – SonoQueen, to naprawdę możliwe.

 • Belkyra - Nowy zabieg likwidujący podwójny podbródek

  6 lis, 2017 / Zabiegi w Klinice,

  Podwójny podbródek to problem wielu ludzi, jest spowodowany odkładaniem się tkanki tłuszczowej w tym obszarze lub wiotczeniem skóry szyi. Problem dotyczy zarówno kobiet jak i mężczyzn w różnym wieku. Zapomnij o inwazyjnej liposukcji! BELKYRA to jedyny na rynku lek, który podany do podskórnej tkanki tłuszczowej, powoduje niszczenie komórek tłuszczowych i likwidację efektu „podwójnego podbródka”.

 • Skuteczna i bezbolesna depilacja dostępna w naszej klinice w Katowicach.

  23 paź, 2017 / Zabiegi,

  Najbardziej zaawansowany, niemalże bezbolesny system depilacji laserowej SOPRANO ICE PLATINUM do włosów jasnych i ciemnych jest już dostępny w Klinice Zakrzewscy.

  Jeśli jesteście fanami depilacji laserowej, albo właśnie zastanawiacie się nad pierwszym zabiegiem, SOPRANO ICE PLATINUM jest rozwiązaniem, które Was zachwyci.

 • KLINIKA ZAKRZEWSKI & UNIVERSKIN - opowiedz nam o swojej skórze!

  23 cze, 2017 / Zabiegi,

  Jako jedni z pierwszych w Polsce dysponujemy pełną gama produktów UNIVERSKIN

  • UNIVERSKIN P TM
   Serum na bazie oleju z lnianki, kwasu hialuronowego i peptydów - do samodzielnego stosowania w przy-padku skóry o wysokiej wrażliwości lub połączenia z dedykowanymi składnikami aktywnymi (od 1 do 3)

  • GAMA PRODUKTÓW nexultra TM
   Kosmetyki o działaniu ultra łagodzącym i ochronnym. Ulga dla skóry uszkodzonej wskutek działania me-chanicznego oraz czynników środowiskowych oraz kosmetyki wzmacniające barierę ochronną i odporność Twojej skóry.