Marcin Zakrzewski - ZnanyLekarz.pl
Pielęgnacja ust

Zadbaj o swoje usta!

Luty jest miesiącem, który w Klinice Zakrzewski poświęcamy ustom - jednemu z najważniejszych atrybutów kobiecości, mającemu moc rozświetlania oblicza, zarażania uśmiechem, przyciągania męskich spojrzeń i... co tu dużo mówić, kuszenia.
Jak zatem dbać o usta, aby na długo cieszyć się ich magnetycznym urokiem i jak uczynić z nich swój największy atut?

Kusząca delikatność

Zarówno usta jak i ich okolice są bardzo wrażliwe,a co za tym idzie podatne na uszkodzenia i procesy starzenia.
Przykładamy ogromą wagę do pielęgnacji naskórka warg - nawilżamy, natłuszczamy, chronimy przed negatywnym wpływem promieniowania słonecznego, a tymczasem skóra wokół ust zasługuje na równą troskę. Zaniedbana, traci jędrność i gęstość, zapada się, tworząc nieestetyczne zmarszczki i pionowe bruzdy, znane jako zmarszczki palacza.

Chciałoby się odetchnąć z ulgą: uff, nie palę, mogę spokojnie rozbrajać uśmiechem przez kolejne lata...
Niestety, obrazowa nazwa zmian, nie definiuje źródła ich powstawania.Skąd te zmarszczki?

Pionowe zmarszczki wokół ust powstają na skutek wiotczenia i zaniku tkanki podskórnej, mięśniowej i kostnej żuchwy. Nie pomagają także codzienne, naturalne czynności angażujące mięsień okrężny odpowiedzialny za mimikę ust, które przyspieszają proces utrwalania się zmarszczek.
A gdyby tak, po prostu, zrezygnować z kilku uśmiechów dziennie i sprytnie zapobiec powstawaniu zmarszczek.... ?
Na szczęście, zespół Kliniki Zakrzewski zna znacznie bardziej zaawansowane i skutecznie metody walki ze zmianami wokół ust, niż zalecanie chłodnego opanowania w miejsce nieskrępowanej radości.

Uśmiech przychodzi nam gładko

Biała warga, czyli okolica bezpośrednio nad czerwienią wargową jest to okolica szczególnie wymagająca, która trudno poddaje się terapii.
W swojej praktyce najczęściej wykorzystuje zabiegi laserem frakcyjnym Pixel CO2, po zastosowaniu którego efekty są spektakularne. Dodatkowo możemy zastosować kwas hialuronowy oraz nitki PDO w tej okolicy.


Komentarze


Zostaw komentarz

Your comment was successfully posted!

Kategorie

Tagi

Ostatnie posty

 • DISCOVERY PICO PLUS – NOWA EPOKA W SZTUCE LASEROTERAPII W NAJLEPSZYM WYDANIU

  14 gru, 2017 / Zabiegi w Klinice,

  Jedyny taki laser działający w technologii pikosekundowej w Polsce, usprawniona wersja Discovery Pico o poszerzonym spektrum korzyści i możliwości już  dostępna w Klinice Zakrzewscy.

 • SonoQueen - Królowa liftingu

  21 lis, 2017 / Zabiegi,

  Wielowymiarowe ujędrnienie skóry twarzy i ciała bez bólu, sklapela i rekonwalescencji? Z najnowocześniejszym urządzeniem w technologii HIFU – SonoQueen, to naprawdę możliwe.

 • Skuteczna i bezbolesna depilacja dostępna w naszej klinice w Katowicach.

  23 paź, 2017 / Zabiegi,

  Najbardziej zaawansowany, niemalże bezbolesny system depilacji laserowej SOPRANO ICE PLATINUM do włosów jasnych i ciemnych jest już dostępny w Klinice Zakrzewscy.

  Jeśli jesteście fanami depilacji laserowej, albo właśnie zastanawiacie się nad pierwszym zabiegiem, SOPRANO ICE PLATINUM jest rozwiązaniem, które Was zachwyci.

 • Dobro luksusowe? Czyli co determinuje ceny zabiegów estetycznych.

  6 kwi, 2017 / Zabiegi, Porady

  Zabiegi z zakresu dermatologii estetycznej zyskują na popularności, a wraz z rosnącym popytem pojawiają się w ofertach wielu gabinetów, które kuszą wachlarzem możliwości i wzbudzają zainteresowanie rozpiętością cenową.

  Jak w gąszczu dostępnych opcji, obiecujących efekt na miarę bogini niepojętej, połączony z relaksacyjną nirwaną w fotelu zabiegowym dobranym według zasad feng-shui, wybrać optymalną relację cena-jakość-rezultat?

 • Wiosna to czas dla Twoich stóp!

  2 kwi, 2017 / Porady,

  Gdziekolwiek idziemy niosą nas stopy…są fundamentem naszego ciała, skomplikowaną a zarazem piękną konstrukcją o którą należy dbać.
  W okresie zimowym często zapominamy o właściwej pielęgnacji skóry stóp i paznokci. Przegrzewamy je w ciepłych i ciasnych butach lub przeciwnie doprowadzamy do przemrożenia. Jesteśmy mniej aktywni lub przeciwnie przeciążamy stopy w twardych butach narciarskich.
  Dziś kiedy za oknem widzimy jak budzi się wiosna zachęcamy Was do podjęcia kilku prostych kroków aby Wasze stopy były zadbane i piękne.
  A piękne stopy to zdrowe stopy!